UBYTOVANIE


  Stravovacie služby
  SKI SERVIS


   POŽIČOVNE LYŽÍ

 

Lyžovačka 

 LK BABA

 ZOCHOVÁ CHATA


Live webkamery

Aktuálne
  • Dnes denná aj večerná prevádzka.
    Aktuálne počasie 23.2.2017 o 7:00 6,3°C, oblačno. Teplota za 24 hod. min. 4,4 °C, max. 9,2°C. Dnes bude v prevádzke kotvový vlek DOUBLE od 9:00 do 16:00 a večerné lyžovanie od 17:00 do 21:00. Na svahu pri vleku DOUBLE a EPV 300 je od 10 do 50 cm technického snehu. Mimo technicky zasneženého svahu sú len nesúvislé zvyšky snehu. V stredisku Zochova chata budú dnes vleky v prevádzke od 9:00 do 17:00. Na svahoch je od 10 do 50 cm technického snehu. Informácia pre bežkárov: Podmienky na bežeckých tratiach sú nevhodné, len pre nenáročných veľmi obmedzené. Úpravu a správu bežeckých tratí zabezpečuje AŠK Pezinok. Bližšie a aktuálne informácie priamo od bežkárov nájdete na facebooku  "Bežky BABA"  https://www.facebook.com/groups/517069574979103/?fref=ts  Posilnené autobusy v čase jarných prázdnin. Pre tých čo neodišli na jarné prázdniny do iných lyžiarskych stredísk môžu využiť posilnené autobusy od Slovak Lines na Pezinskú Babu ak sú vleky v prevádzke. Obrázok z Pezinskej Baby 23.2.2017 o 6:50. Baba 23_2_2017...read more

LYŽIARSKA PRÍPRAVA

 

Tréningy prebiehajú v cykloch – 3 krát týždenne a sú obsahovo zamerané na jednotlivé obdobia športovej prípravy – predsúťažné, súťažné, medzisúťažné .

 

Predsúťažné obdobie

( september – december)

– tréningové obdobie zamerané na budovanie kondičného a koordinačného základu, využívanom hlavne v súťažnom období.

Vyznačuje sa zvýšeným objemom a intenzitou s prihľadaním na senzitívne obdobia jednotlivých vekových kategórií. Tréningy prebiehaju hravou formou vo variabilnom prostredí.

Deti sa zúčastňujú dvoch výjazdov na ladovci Kaprun a predsúťažného decembrového sústredenia vo vybranej lyžiarskej lokalite.

V sezónne 2007/08 je to mestečko Brezovica na Orave. Sústredenie prebieha spolu s partnerským klubom TJ Oravan Brezovica.

Na porovnanie efektivity tréningového procesu sa v novembri konajú vystupné testy na suchu.

 

Súťažné obdobie

 

( december –marec)

– hlavné obdobie lyžiarskej výkonnosti. Tréningy prebiehajú prevažne na snehu, podľa klimatických podmienok. 2 – 3 krát týždenne – Pezinská Baba, 1 x telocvičňa, počas víkendov 10 kol slovenského pohára podľa aktuálneho rozpisu v dannej sezónne.

Trénningy sú zamerané na zvládnutie základov techniky lyžovania u začiatočníkov a zdokonaľovanie rezaného oblúku v disciplínach obrovský slalom a slalom u pokročilých lyžiarov. Ďalej je to psychická príprava na súťažné podmienky – tréningy stavané v súťažných podmienkach, zvládanie predštartovných stavov a stresových situácií.

 

Medzisúťažné obdobie

 

(marec – júl)

– tréningy zamerané na dolaďovanie techniky lyžovania a rozvoj koordinačnej prípravy.

Ukončenie sezónny výjazdom na ľadovec Kaprún a vyhodnotenie zimnej sezónny. Príprava na suchu začína vstupnými testami všeobecnej výkonnosti. Toto obdobie je zamerané na rozvoj špeciálnej kondičnej a koordinačnej prípravy( jemná motorika) modernými prostriedkami záťaže ako sú cvičenia na loptách BOSU, lanové dráhy, lezenie na umelých stenách, bouldering, bicyklovanie a vysokohorská turistika.

  • permanentka_16h Permanentka 16 hodín zo sezóny (meno) od: €38
  • permanentka_32h Permanentka 32 hodín zo sezóny (meno) od: €73
  • permanentka_8h Permanentka 8 hodín zo sezóny (meno) od: €20
  • permanentka_sezonny Permanentka celosezónna (foto) od: €127
  • permanentka_10d Permanentka 10 dní zo sezóny (meno) od: €84